Airsoftist

 :: Muu :: Muu

Go down

Airsoftist

Postitamine  Admin on Teis Okt 13, 2009 2:54 am

Airsoft (vähemlevinud kirjapilt softair) on mäng, kus on võimalik tunda ennast tõelise sõdurina oma elu ohtu seadmata. Enamik airsoft relvadest on väliselt koopiad päris relvadest, lisades mängudele suurel hulgal realismi. Relvad tulistavad 6-millimeetriseid plastikkuule, levinuimad kuulid kaaluvad 0,12 kuni 0,43 grammi.

Relvasid liigitatakse üldjuhul kolme erinevasse klassi oma sisu poolest:

1.Elektrilised relvad ehk AEGd (Automatic Electric Guns) või AEPd (Automatic Electric Pystols), mis töötavad akuga ja võimaldavad nii üksik- kui ka sarituld. On olemas ka EBBd (Electric Blowback Pystols). Enamikest AEGdest väljub 0,2-grammine kuul olenevalt vedrust 75-100 m/s.

2.Vinnastatavad relvad, mida peab iga lasu järel uuesti vinna tõmbama. Vinnastatavate relvadena on levinud snaiperrelvad, haavlipüssid ja osad odavamatest püstolitest.

3.Gaasi jõul töötavad relvad ehk GBB (Gas Blowback) ja NBB (Non-Blowback) on kõige rohkem levinud püstolitena ning vähesel määral ka snaiperrelvadena. GBB relvi võib pidada kõige reaalsemateks, kuna neil on ka tagasilöök. Gaasi jõul töötavad relvad vajavad üldjuhul 5-10 kraadi sooja, vähesema temperatuuriga jääb gaasi rõhk liiga nõrgaks ning gaasi kulub tunduvalt rohkem.

Airsofti relvad võimaldavad väiksema kuuli tõttu lasta kaugemale ja täpsemini kui Paintballi relvad ning ka kuulide hind on soodsam. Tänu kergele kuulile jääb relvast tulistatud kuuli jõud alla 1 J (džauli).

Airsoftis on paljudel relvadel "Hop-Up" süsteem, mis annab kuulile horisontaalse vindi, vähendades kuuli langemist gravitatsiooni tõttu.

Tihtipeale peetakse probleemiks tabamuse registreeimist, kuna airsofti kuulid ei jäta riietele mingisuguseid jälgi. Tabamuse registreerimine käib enamjaolt aususe peale: kui keegi saab pihta, tõstab ta ise käed üles ning hõikab, et on surnud. Samamoodi loetakse tabamuseks ka seda, kui laskja näeb kuuli tabamist, mida pihtasaaja ise ei tunne (näiteks suure adrenaliinikoguse tõttu veres või talvel paksu riietuse korral). Reaalsuses esineb mängudel vaidlusi tabamuse osas harva.
Mängudel on kohustuslik kanda kaitseprille.

Mis on MilSim?
MilSim ehk siis militaar simulatsioon on nagu nimigi ütleb, militaarse elu ja olu simulatsioon. MilSim kombineerib endas rolli mängimis ja airsofti mängu elemente. Erinevatele meeskondadele antakse missioon, mida nad peavad täitma ja kaasa antakse siis kindel kogus moona. Kui ülessanne täidetud võib naasta turva tsooni.

Relva valides ...


Vali selline relv, mis sulle väliselt meeldib ja mõnusalt käes istub.


Mõtle, kas eelistad pigem välisolusid või lähivõitlust (CQB). Pika relvaga on raskem siseruumides liikuda, lühikesel on aga toru üldjuhul lühem ning seega kuulide hajuvus veidi suurem.


Alusta automaadi (AEG) või püstoliga. Valides esimeseks relvaks püstoli, saab hiljem automaadi või täpsusrelva juurde ostes püstolit varurelvana (backup'ina) kaasas kanda lähivõitlusteks. Ei soovitaks täpsusrelva (snaiprit) esimese relvana osta, kui eelnev mängukogemus puudub või on väga vähene, kuna täpsusrelva mängustiil on erinev automaadiga mängija omast ning suuresti tuleb kasuks eelnev mängimiskogemus

Enne soetamist tasub teada:

Kõikide relvade sisud on standartsed. See tähendab, et kui mõni jupp relvas ära kulub, siis on tarvis välja vahetada vaid kulunud jupp, mitte kogu sisu. Samuti on kõiki relvi võimalik võimsamaks teha (upgrade'ida), näiteks suurendada väljalaskekiirust, relva täpsust või laskmistihedust (ROF). Erandiks on vaid AEPd, millele on vähe juppe saada, kuid samas sisu on nende väljalaskekiiruse juures väga tugev ning peab hästi vastu.


Akud. Akusid leidub mitmesugustes suuruste ja kujudega. Peamiselt jagunevad akud mini ja large klassi (mini akudel on väiksem otsik). Kui relv kasutab mini akut, siis üldjuhul large aku relva ära ei mahu, küll aga saab aku relvast välja paigutada näiteks akukarpi või kaba külge. Enamik relvi kasutavad 8,4v või 9,6v akusid - 9,6v aku võimaldab suurema lasketiheduse, kuid on koormavam sisule ja mootorile. Talvel mängides on soovitatav lisaaku. Lisaakut on mõtekas hoida põues soojas.


Kuulid. Pea kõik airsoft relvad lasevad 6mm plastikkuule. Automaatide (AEGde) puhul on soovitatav kasutada kuule vahemiks 0,20g kuni 0,25g, proovida tasub erineva raskusega kuule, kuna kuuli raskuse valik on iga mängija isiklik eelistus - 0,20g kuul hajub rohkem kuid lendab kaugemale, 0,25g kuuli mõjutab tuul märgatavalt vähem.

Relva hooldamine

Järgi ohutusnõudeid

•Relva käsitsedes kanna alati testitud kaitseprille
•Ära kunagi vaata relva torust sisse
•Ära sihi ega lase kõrvalisi isikuid, loomi või linde
•Avalikes kohtades kanna relva alati kotis või karbis
•Kasuta relva vaid selleks ettenähtud mängudel või märki laskmiseks
•Märki laskmiseks vali kõrvaline koht, kus ei liigu teisi inimesi
•Airsoft mängul veendu, et kõik osalised (sealhulgas fotograaf ja pealtvaatajad) kannaksid kaitseprille
•Kui mängualale ilmub kaitseprillideta isik, tuleb mäng koheselt peatada
•Lõpetades laskmise eemalda salv ja tee paar lasku ohutus suunas, et kuul ei jääks relva
•Relva hoiustades eemalda relvalt aku ja aseta toru otsa kaitsekork
•Hoiusta relva, kuule ja muud varustust lastele kättesaamatus kohas
Hea teada


•Kasuta relvas alati kvaliteetseid kuule (kehv kuul võib puruneda ning rikkuda relva sisu, peamiselt hop-upi)
•Väldi tühja salvega laskmist, see võib relva kahjustada
•Ära jäta relva vedru pikaks ajaks vinna. Vedru vabastamiseks tee lask üksiklasu režiimis
•Lae relva akut vastavalt laadija ja aku näitajatele. Kui Sa ei ole kindel kaua tuleb akut laadida, küsi spetsialistilt julgesti. Kui kasutad 9,6v akut, kuid laadija on 8,4v (näiteks relvadega kaasas olevad laadijad), siis tuleks laadija välja vahetada
•Akut hoia täislaetuna, kui võimalik siis lae maha mahalaadijaga korra kuus, sest laadimistsüklite arv ei ole tänapäeva akude juures probleem.
•Kui relv tõrgub, ära ava ise relva sisu, vaid võta spetsialistiga ühendust. Kui võimalik siis soovitab tema mida relvaga teha, tõsisema vea korral tuleks relv hooldusesse toimetada
•Relva õlitamisel kasuta alati 100% silikoonõli. Teised õlid võivad relva kummist osasid kahjustada
Relva hooldamine

Orienteeruvalt iga 5000 lasu tagant on soovitatav relva toru puhastada. Selleks tee järgnevat:

•Keera hop-up maha
•Lõika puuvillasest riidest riba ning kinnita see puhastusvardale. Ära kasuta paberist salvräti, kuna see võib jätta torusse väikeseid tükke
•Soovi korral lase torusse või riideribale veidi silikoonõli
•Puhasta toru puhastusvardaga sügavuseni, mil varda ots on kuulide söötmisavast näha
Aasta või kahe tagant (olenevalt kui tihti mängida) oleks mõtekas relva sisu määrida, et vältida komponentide kulumist ja tagada relva sujuv töö. Soovitame selleks pöörduda professionaali poole, kuna relva sisu (gearbox) on keerulise ülesehtiusega.
avatar
Admin
Kapten

Postituste arv : 629
Punkte : 4447
Liitumis kuupäev : 17/06/2009
Vanus : 24
Asukoht : Haapsalu

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 :: Muu :: Muu

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele